GENEL / Genel
14 Ağu 2021
Kaş’ın Tarihi ve Doğal Güzellikleri Yerinde Görün

Tarih öncesi dönemlerden günümüze kadar gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri ile oldukça rağbet gören bir yer olan Kaş, Karia Yolu ile Likya Yolu’nun kesiştiği noktada yer almaktadır. Türkiye’nin gözde ziyaret noktalarından bir tanesi olan Kaş, bundan dolayı da birçok kişinin tatil için yaptıkları planlarda ilk sıralarda kendine yer buluyor. Kaş Kalkan kiralık villa seçenekleri ise buraya tatile gelmek isteyenlerin kalacak yer konusundaki önceliklerinden bir tanesi.

 

Kanyonlarda Yürüyüş Yapın

Doğa yürüyüşünü daha sportif bir şekilde yapmak isteyenlerin Kaş’ta mutlaka uğramaları gereken noktaların başında Kıbrıs Kanyonu geliyor. Bu kanyonun içerisinde yalnızca şelaleler bulunmuyor. Şelalelerin balkon şeklinde oluşturduğu göletler ve oldukça hızlı akan sular bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerleri içerisinde bulunuyor. Bir diğer bilinen kanyon ise Saklıkent Kanyonu. Bir çoban tarafından keşfedilmesinden sonra günümüze kadar gelmeyi başaran bu kanyon 14 kilometre uzunluğunda olup güneş ışınlarının içerisine giremediği dik kayalıkları bulunan bir vadi içerisinde yer alan kanyonun içerisinde aynı zamanda yeme içme alanları da mevcuttur. Dolayısıyla burada zamanınızı oldukça keyifli bir şekilde geçirmiş olursunuz.

 

Patara Plajı’nı Görmeden Dönmeyin

Türkiye’nin en uzun 2. plajı olma özelliğine sahip Patara Plajı’nın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış olan caretta carettaların yumurtlama alanı olmasıdır. Akşam saat 19.00 itibari ile plajın kullanım hakkı kaplumbağalara geçmektedir. Bu canlıları yakından görmek istiyorsanız, Kaş Kalkan kiralık villa alternatiflerini buna göre değerlendirebilirsiniz.

 

Bölgedeki En Gözde Noktalarda Konaklayın

Her bir noktası oldukça güzel olan Kaş’ta tatilinizi geçirmek isterseniz, Kaş Kalkan kiralık villa seçenekleri arasından sizin için en uygun olanını Villa Pusulası üzerinden rahatlıkla seçebilirsiniz. Sitenin içerisinde bu bölgede yer alan villaların her birinin özellikleri ayrıntılı olarak yer almaktadır. Dolayısıyla başta kaç kişi tatile gideceğiniz olmak üzere gerekli detayları netleştirmeniz ile beraber sitedeki villaları çok daha iyi inceleyebilirsiniz. İsteklerinizi net olarak yerine getirecek villayı bularak rezervasyon işlemini gerçekleştirmeniz sonrasında da tatilinizi unutulmaz kılmayı başarmış olursunuz.

Genel

İlginizi Çekebilir
Marmaris’teki En Gözde Kiralık Villalar

Marmaris’teki En Gözde Kiralık Villalar

Yaz Sıcaklarını Kaş’ta Karşılayın

Yaz Sıcaklarını Kaş’ta Karşılayın

Kiralık Villa için Güvenli Rezervasyon

Kiralık Villa için Güvenli Rezervasyon

Muğla Tatilinizin Daha da Keyifli Hale Getirecek Öneriler

Muğla Tatilinizin Daha da Keyifli Hale Getirecek Öneriler